Skup i sprzedaż – europalety Poznań

Europaleta jest specyficzną odmianą palety. Jest skonstruowana w bardzo prosty sposób. Bloki palety połączone są deskami po bokach oraz na środku. Taka konstrukcja pozwala na utworzenie aż czterech wejść – dwóch otwartych oraz dwóch zamkniętych, czyli takich, które znajdują się pomiędzy deskami.

Europaleta Poznań posiada wymiary, które zostały wyznaczone i zaakceptowane przez Unię Europejską, wynoszą 1200 mm x 800 mm. Standaryzacja wymiarów służy temu, by jeden rodzaj palety pasował do różnych typów hal czy samochodów dostawczych i ciężarowych, mogą być też wykorzystywane do zautomatyzowanych magazynów i przewożone przez każdy rodzaj wózka widłowego. Europaleta waży około 25 kg, natomiast jej udźwig zależy od rozkładu ładunku oraz przeznaczenia palety.

Jeżeli paleta wraz z ładunkiem będzie transportowana, wtedy udźwig wynosi maksymalnie 1500 kg. Jeżeli zaś ładunek nie będzie transportowany, na palecie może stać nawet do 4000 kg.

Najlepsze palety euro Poznań – Tefra

Od 1993 roku w Poznaniu działa rodzinna firma Tefra, która zajmuje się sprzedażą i skupem palet. W swojej ofercie posiadają palety drewniane, jednorazowe, przemysłowe czy europalety. Ponadto chętnie skupują niepotrzebne palety, czego można dokonać w kilku punktach rozlokowanych na terenie Poznania. Wiele lokalizacji znacznie ułatwia dowóz w zakresie Klienta. Firma Tefra posiada wieloletnie doświadczenie, które owocuje wciąż powiększającą sie listą zaufanych klientów.

Aktualnie znajdują się na niej takie firmy, jak: Cermag, Hendi czy Fawor, DPD, Tetley, Tesco, a nawet Lidl. Ogromna elastyczność firmy oraz jej rzetelność okazała sie kluczem do sukcesu. Obecnie Tefra posiada bogate kontakty z całej Polsce i Unii Europejskiej, a zatrudniany personel cechuje się fachowością, szeroką wiedzą oraz dobrymi kontaktami z klientami.

Europaleta Poznań

Nieocenionym towarem firmy Tefra Poznań są europalety. Są to palety euro najwyższej jakości, posiadające bardzo ważne certyfikaty IPPC, czyli nadawany przez Instytut Technologii Drewna w Poznaniu certyfikat, świadczący o spełnieniu wymagań unijnych, dotyczących warunków techniczno-organizacyjnych.

Najnowsze palety euro cechowane są 6 specjalnymi znakami. Ponadto cechują się suchością, jasnym kolorem oraz czystością. Nie posiadają żadnych zabrudzeń technicznych czy chemicznych. Udźwig europalety Poznań to standardowe 1500 kg.

Tefra Poznań posiada także europalety używane. Dzielą się na klasę I oraz II. Europalety Poznań klasa I jest towarem dobrej jakości. Przypomina nową europaletę, jest czysta, sucha i jasna. Jedyną różnicą, jaka występuje pomiędzy nowa europaletą, a używaną klasy I to brak certyfikatu IPPC. Europalety używane klasy I pochodzą z terenów Unii Europejskiej, a więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://www.tefra.com.pl/palety-euro/

Europalety używane II klasy również nie posiadają cennego certyfikatu IPPC. Ponadto są ciemne lub szare, co czyni je gorszymi od poprzedniczek. Udźwig palety euro klasy II wynosi 1500 kg. Warto uwzględnić fakt, że wszystkie europalety z firmy Tefra spełniają wymogi Międzynarodowego Związku Kolejowego.